MVI betreft een inspanningsverplichting voor de opdrachtnemers die deel uitmaakt van de reguliere contractmanagementcyclus van opdrachtgever. Via jaarlijkse schriftelijke rapportages dienen opdrachtnemers de voortgang van MVI aan te tonen.
Het gaat om de opdrachtnemers met een (te verwachten) jaarlijkse opdrachtwaarde van één of meerdere (raam)overeenkomsten gezamenlijk, excl. Btw > € 250.000, - over alle ondersteuningsvormen (segmenten) heen.
Over 2023 heeft 83% van de inspanningsverplichte aanbieders in meer of mindere mate gehoor gegeven aan de contracteis MVI (het totaal aantal aanbieders dat heeft aangeleverd bedraagt 30). 26 aanbieders hebben een update van hun plan van aanpak aangeleverd en 17 aanbieders hebben ook verslag gedaan van het afgelopen jaar van hun MVI-activiteiten.
Wij kwamen daarbij hele mooie uitwerkingen en creatieve voorbeelden tegen, die we u niet willen onthouden. Zonnepanelen, biologisch afbreekbare bekers en de fiets nemen in plaats van de auto zijn allemaal onmisbare stappen voor de verduurzaming van uw bedrijf. Er zijn ook wat minder voor de hand liggende manieren om met MVI om te gaan. Ter inspiratie hebben we twee creatieve voorbeelden uitgekozen en geanonimiseerd.
Een van de aanbieders heeft een manier gevonden om op een duurzame manier om te gaan met meubilair en hier hun cliënten bij te betrekken. Samen met cliënten worden tweedehands meubeltjes opgeknapt. Wanneer cliënten uitstromen en weer op zichzelf gaan wonen mogen ze deze dan meenemen naar hun eigen woning. Dit is een mooi voorbeeld van circulaire consumptie waar verspilling wordt tegengegaan en het welzijn van de cliënten ten goede wordt gedaan. Chapeau!
Een ander voorbeeld betreft een aanbieder die een manier heeft gevonden om duurzamer om te gaan met voedsel. Samen met cliënten en medewerkers hebben ze een moestuin aangelegd waar onbespoten groente en fruit worden geteeld. De oogst van de moestuin komt op het bord van de cliënten en de medewerkers terecht. Dit draagt bij aan een duurzamere relatie met voedsel en een gezondere levensstijl voor medewerkers en cliënten.
We zijn op het gebied van MVI allemaal in ontwikkeling, maar samen worden we steeds duurzamer!